Tyron Sp. z o.o., ul. Sienkiewicza 22, 46-200 Kluczbork

LOGO1-pdf
PageLines-bg-uber-main.jpg

O firmie

Jesteśmy producentem materiałów termoizolacyjnych ze spienionego polistyrenu, którymi są płyty styropianowe TYRON i system dachowy DACH TYRON.
Nasza fabryka mieści się w Kluczborku w województwie opolskim i jest największą fabryką w tym regionie.

Od początku naszej działalności stosujemy zaawansowane technologie, które gwarantują przekazanie w Państwa ręce produktów najwyższej jakości.

Płyty styropianowe TYRON otrzymały Certyfikaty Zgodności wydane przez
Instytut Techniki Budowlanej Zakład Certyfikacji w Warszawie
oraz
Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Oddział w Gdańsku i tym samym spełniają normę PN-EN 13163.

Aby utrzymać najwyższą jakość i zagwarantować jej niezmienność posiadamy własne, odpowiednio wyposażone laboratorium.

Celem naszej firmy jest zapewnienie naszym klientom produktów wysokiej klasy oraz satysfakcji z dokonanego wyboru naszej firmy jako partnera w budownictwie. Fachowa i rzetelna obsługa zawsze jest gotowa na udzielenie Państwu wszelkich informacji niezbędnych do dokonania prawidłowego wyboru produktów.

 

 

STYROPIAN

Styropian to potoczna nazwa spienionego polistyrenu ekspandowanego EPS. Otrzymany poprzez spienienie granulek polistyrenu. Polistyren jest to polimer otrzymywany w procesie polimeryzacji styrenu, pochodzącego z rafinacji ropy naftowej.

Styropian jest stosowany głównie do izolacji cieplnej w budownictwie. Wykorzystywany jest do izolacji wszelkiego rodzaju konstrukcji. Ze styropianu wykonywane są różne kształtki
i opakowania wykorzystywane np. jako zabezpieczenie wszelkiego rodzaju sprzętu RTV czy AGD podczas transportu. Jego produkcja jest relatywnie energooszczędna, zaś dzięki swoim izolującym właściwościom, styropian pozwala zaoszczędzić znaczną ilość energii.

Izolacja styropianowa nie jest zagrożona przez grzyby, pleśnie i bakterie. Styropian sprawdził się w ciągu wielu lat jako materiał izolacyjny niewywołujący negatywnych skutków zdrowotnych i nie mający szkodliwego wpływu na środowisko. Jednak jest materiałem nieodpornym na działanie wielu rozpuszczalników organicznych (np. aceton czy rozpuszczalniki aromatyczne), olejów, smarów.

Do głównych zalet styropianu należy zaliczyć to, że jest tanim materiałem izolacyjnym. Do tego jest łatwy w obróbce, trwały a przede wszystkim nie starzeje się. Jednak najistotniejszą zaletą styropianu jest jego odporność na wilgoć. W porównaniu do innych materiałów izolacyjnych doskonale nadaje się do izolacji ścian, piwnic, fundamentów i dachów oraz tych wszystkich miejsc, gdzie trudno zachować ciepło. Takimi miejscami są przede wszystkim łączenia balkonów ze stropem, ościeża i nadproża, oraz wieńce.